Voor dit testboek dreef testmachinist Jan Jacob Bles de volgende machines tot het uiterste:
- Takeuchi
- Sany
- Develon
- XCMG
- Merlo
- Yanmar
- Knikmops
- Volvo
Blader door het bovenstaande magazine om al zijn bevindingen te kunnen lezen.
Het Testboek van BouwMachines staat dit jaar meer dan ooit in het teken van elektrificatie. Alle merken zijn hard bezig om competitieve elektrische modellen op de markt te zetten. Tegelijk is het aantal elektrische machines dat verkocht wordt nog beperkt. Uitzondering is de markt voor kleine, compacte machines.
Voor dit testboek dreef testmachinist Jan Jacob Bles de volgende machines tot het uiterste:
Blader door het bovenstaande magazine om al zijn bevindingen te kunnen lezen.
In het streven naar een emissievrije toekomst van tijdelijke stroom zet Bredenoord fors in op de ontwikkeling van een methanolmotor. Sterker, dankzij de R&D-afdeling kon het innovatieve familiebedrijf uit Apeldoorn tijdens de Bauma al een goed werkende Methanol Power-aggregaat laten zien. Kasper Keukens, productmanager alternatieve brandstoffen: "We krijgen enorm veel positieve reacties. Onze klanten willen er zo snel mogelijk mee aan de slag."
Kelders uitgraven en funderingen blootleggen onder bestaande gebouwen, dat is het specialisme van Dijkboom in Woerden. Om extra diep te kunnen reiken lieten ze speciaal een 60 centimeter uitschuifbare lepelsteel aan hun nieuwste midigraver bouwen. Een bijzondere machine die op krappe plekken toch veel kan doen. "Ik zag het op YouTube en dacht, dat is handig. Dat moeten we hebben."
Stichting BMWT-Keur en certificeringsinstantie DNV gaan samenwerken. Vanaf 1 juli 2025 wordt DNV de uitvoerende partij voor de onafhankelijke kwaliteitsborging binnen het BMWT-Keur systeem.
Ze zijn duur. Als er in de markt iéts bekend is over elektrische machines dan is dat het wel. Staad werkt daarom aan eigen elektrische machines die efficiënter met energie omspringen en dat moet straks resulteren in een interessantere kostprijs per draaiuur. Een multifunctionele batterij helpt daar ook bij.